Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

18 grudnia 2016

18.12.2016r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W  TYGODNIU
– w najbliższą sobotę przypada wigilia Bożego Narodzenia.  O godz. 7.00 rano odprawimy w ten dzień ostatnie roraty i odprawimy  Mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych parafian od wigilii w zeszłym roku. W ten sposób  duchowo w ten wyjątkowy dzień złączymy się z naszymi bliskimi, których po raz pierwszy nie będzie z nami przy wigilijnym stole. Zapraszamy rodziny zmarłych.

W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 , bowiem o tej porze zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. O godz. 22.00 odprawimy równocześnie na obu filiach pasterki, a o północy  pasterkę w kościele parafialnym.  Zapraszamy serdecznie.

W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość  Bożego Narodzenia. Nie będzie wówczas Mszy o godzinie 7.00 rano, gdyż pasterka skończy się późną nocą. Począwszy od  godziny 9.00 odprawimy w Boże Narodzenie Msze jak w każdą  niedzielę łącznie z filiami.

W przyszły poniedziałek, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa.

PRZYPOMINAMY – dzisiaj już ostatnia okazja, aby zakupić świecę CARITAS na stół świąteczny. Kupując taką świecę pomagasz biednym dzieciom. Mamy jeszcze trochę tych świec, nie powinny nam zostać.  Do nabycia pod chórem i zakrystii.