Apoloniusza, Alicji

Trzeba żyć, a nie tylko istnieć.
Plutarch

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

07 stycznia 2017
Orszak Trzech Króli

Punktualnie o godz. 12:00 w Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz kolejny wyruszyliśmy z Orszakiem Trzech Króli. Mimo silnego mrozu tą manifestacją radości, nasza parafia wpisała się w zwyczaj, praktykowany już w ponad pół tysiąca miastach Polski.

Po krótkiej inscenizacji przed kościołem, Orszak ruszył ulicami Gorzkowic a w nim mieszkańcy w różnym wieku. Nie brakowało kartonowych koron dla chętnych i śpiewników z kolędami, które cieszyły się wielką popularnością. Przy wspólnym kolędowaniu, skandowaniu przemierzyliśmy ulice naszej miejscowości. Po powrocie do kościoła królowie oddali hołd Świętej Rodzinie stojącej na podwyższeniu. Z góry dziękujemy organizatorom tego wydarzenia tj. ks. Grzegorzowi oraz p. Agnieszce Kiełek ze Szczukocic, jak i zaangażowanej młodzieży z parafialnego KSM-u; scholce dziecięcej i młodzieżowej.

Galeria - Orszak Trzech Króli