Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

15 stycznia 2017

15.01.2017r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– od środy mamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ponieważ jesteśmy parafią jednolitą pod względem wyznania, podejmijmy w tym czasie refleksje nad naszą jednością w rodzinie , parafii i gminie. Co staje na przeszkodzie do całkowitej jedności w tych środowiskach? Co uczynić, abyśmy byli bardziej jedno, żyli w większej zgodzie ,  mieli do siebie mniej pretensji i mniej różnili się ? Odpowiedzmy sobie sami na te pytania modląc się w najbliższym tygodniu o zjednoczenie rozbitych na trzy wyznania -katolików, prawosławnych i protestantów,  chrześcijan.

Wczoraj w naszym kościele odbył się Koncert Noworoczny w którym wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z Gorzkowic  i Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert.

W przyszłą niedziele taca w całości będzie przeznaczona na ogrzewanie. Już dziś serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

We wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, Opata; w czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w sobotę – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. W tym dniu pragniemy powierzać Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych. Po mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – oto porządek wizyty duszpasterskiej - „kolędy” na najbliższy tydzień:

16 stycznia 2017r. godz. 9.00 - ul. Częstochowska – dwóch księży po obu stronach ulicy zaczynając od Rynku,

17 stycznia 2017r. godz.9.00 – ul. Zielona – dwóch księży od obu końców ulicy,

18 stycznia 2017r. godz. 9.00 – ul. Warszawska – dwóch księży od obu końców ulicy

19 stycznia 2017r. godz. 9.00 – ul. Żabia i ul. Cmentarna  - jeden ksiądz, drugi ksiądz ul. Piotrkowska od Rynku,

20 stycznia 2017r. godz. 9.00 – Szczukocice dwóch księży,

21 stycznia 2017r. godz. 9.00 – ul. 1000-lecia, dwóch księży po obu stronach ulicy, zaczynając od ul. Przedborskiej.