Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

29 stycznia 2017

29.01.2017r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIŚ
– przed błogosławieństwem pomodlimy się w intencji osób poszkodowanych w wypadku koło Piotrkowa Trybunalskiego o szybki powrót do zdrowia.

W TYGODNIU – od jutra już codziennie odprawiamy Msze świętą wieczorną, bo wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską  - ”kolędę„ w domach parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę w rodzinach, które są domowymi Kościołami. Kolęda pozwala nam lepiej poznać sytuację religijno – moralną i potrzeby duszpasterskie związane z rodzinami.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Kościół. Dziękujemy tym wszystkim którzy zatroszczyli się o transport na kolędę (Radnym , Sołtysom) oraz rodzinom które przygotowały posiłek. Serdeczne Bóg zapłać!

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera .

W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ .W tym dniu odprawimy w parafialnym kościele Msze św. w godzinach: 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic. 2 lutego przypada 5 rocznica rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić i polecać Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź będzie: w czwartek od godz. 16.00  dla młodzieży przed bierzmowaniem, w piątek z racji I piątku m-ca od godz. 16.00 dla odprawiających I piątki. Do chorych pojedziemy z sakramentami w sobotę o godz. 9.00 prosimy zgłosić chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W I piątek odprawimy o godz.17 Mszę św. zbiorową za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w miesiącu styczniu.

W piątek na godz. 17.30 zapraszamy scholę dziecięcą, a na 19.00 młodzież KSM.

PRZYPOMINAMY – w najbliższą sobotę odbędzie się XV Forum Trzeźwościowe wraz z XVIII Rocznicą powołania Grupy AA działającej w Gorzkowicach. O godz. 16.00 Msza św. w kościele parafialnym; następnie otwarty miting i zabawa w Domu Kultury.