Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

05 lutego 2017

05.02.2017r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus chodził nauczając w ich synagogach
i wyrzucając złe duchy” /Mk,1,39/

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła i towarzyszy
- w piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
- w sobotę wspomnienie N.M.P. z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,

PRZYPOMINAMY – krótka informacja o Lourdes w związku ze Światowym Dniem Chorego. W 1858 r. w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża objawiła się ubogiej pasterce Bernardecie Soubirous w Lourdes położonym we francuskich Pirenejach. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz poleciła, by na miejscu objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień stając się światowym centrum kultu maryjnego. W sposób szczególny do Lourdes pielgrzymują chorzy z całego świata.

W sobotę naszą serdeczną modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii. Jednocześnie przy tej okazji , my wasi duszpasterze zatroskani o wieczne zbawienie wszystkich w tym także odchodzących z tego świata chorych, prosimy was wszystkich , abyście jeszcze lepiej dbali o to, aby wszyscy chorzy byli zaopatrzeni sakramentami chorych, aby nie było u nas zgonów ludzi bez spotkania z księdzem, który wyspowiada i udzieli namaszczenia chorych. To jest bardzo ważne. Od tego zależy zbawienie umierających. Nie odkładajmy wołania księdza na „potem”. Często okazuje się, że jest już za późno!

Msza św. w intencji chorych i cierpiących w naszej parafii będzie w sobotę  11 lutego o godz. 17.00. Podczas Eucharystii udzielimy błogosławieństwa na sposób lourdzki. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień tj. 12 lutego, w ramach XXV Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez ruch dobroczynny „Betel”.