Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

12 lutego 2017

12.02.2017r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

–  w naszej archidiecezji modlimy się i zbieramy po Mszach ofiary pieniężne do puszek na katolicki ruch dobroczynny BETEL. Ruch ten opiekuje się niepełnosprawnymi sierotami społecznymi i pomaga osobom niepełnosprawnym. Dziękujemy za wszystkie złożone przez was ofiary.

W TYGODNIU – wczoraj  przypadało wspomnienie N.M.P. z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Dlatego jeszcze dziś  w Modlitwie Powszechnej  bierzemy okolicznościowe wezwania za chorych i za posługującym chorym. Piątek najbliższy jest trzecim w miesiącu lutym. Jest to dzień poświęcony w liturgii modlitwom do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 17 odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych  z nowenną. Serdecznie zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na spłatę ogrzewania naszego kościoła. Z góry dziękujemy  za waszą hojność i ofiarność! Przeżywamy obecnie czas tzw. karnawału. Jest to dla  nas czas niewiele różniący się od innych pór i dni w roku. Do historii należą dawne wielkie karnawałowe zabawy czy bale. Bóg błogosławi każdą ludzką radość. Niech jednak nasz udział w jakichkolwiek imprezach karnawałowych odbywa się zawsze z poszanowaniem zasad wiary i życia chrześcijańskiego.