Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

19 lutego 2017

19.02.2017r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym zbieramy tacę z przeznaczeniem na spłatę gazu ziemnego  którym ogrzewamy nasz kościół. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dziś ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę święto katedry św. Piotra,
- w czwartek wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika,

PRZYPOMINAMY – katolickich narzeczonych planujących ślub kościelny chcemy powiadomić o naukach przed małżeńskich – PREKANACH. Otóż od tego roku prekany odbywają się nie w dekanatach ale w rejonach. My należymy do regionu radomszczańskiego. Około pół roku przed ślubem należy zadzwonić do poradni rodzinnej na numer 502 455 984 w godz. 16.00 - 20.00. Numer powyższy wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

W najbliższą sobotę  odbędą się katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Na godz. 9.00 zapraszamy do salki przy plebani młodzież klas II gimnazjum, a na godz. 9.45 młodzież klas III.

Również w sobotę o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii świętej.

OGŁOSZENIE  NATURY SPOŁECZNEJ – dziś w ramach akcji honorowego krwiodawstwa można przy remizie O.S.P. oddać dobrowolnie krew.