Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

27 października 2012

28.10.2012r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w kalendarzu liturgicznym jest święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Również dziś 87 rocznica ustanowienia diecezji częstochowskiej bullą „Vixdum Poloniae Unitas”.

W TYGODNIU – we wtorek o godz. 17.00 będziemy modlić się na różańcu i sprawować mszę św. w intencji ks. Przemysława z racji imienin. Jutro w całej diecezji święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie czyli katedry. We czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00 i 10.15. Nie będzie Mszy świętej wieczornej; gdyż księża będą przy grobach swoich bliskich. O godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie tej procesji będziemy w przy pięciu stacjach polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po piątej stacji około godz. 12.00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Msza św. sprawowana będzie przy budowanej kaplicy na nowym cmentarzu. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach.
W Uroczystość Wszystkich Świętych przy bramie cmentarnej będzie stał kleryk z seminarium. Będzie zbierł ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. W tym dniu będzie możliwości składania wypominek na cmentarzu, jak miało to miejsce dotychczas. We piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych dzień znany jako Dzień Zaduszny. Msze w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja wewnątrz kościoła z wypominkami jednorazowymi. O godz. 17.00 będzie różaniec za zmarłych, a po nim msza św. z wypominkami oktawalnymi. Przez osiem dni, począwszy od 2 listopada będziemy modlić się za zmarłych. Serdecznie zapraszamy! Od 01.11.2012r. będzie można przez osiem dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Każdego dnia należy nawiedzić kościół, kaplicę publiczną lub cmentarz odmówić Modlitwę Pańską (Ojcze nasz) i Wyznanie Wiary. Trzeba być w łasce uświęcającej, przyjąć komunię św. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania o godz. 16.00, a w piątek spowiedź dla dzieci z klas III również o godz. 16.00. W sobotę o godz. 7.00 odprawimy mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

Prosimy nadal, by robiąc porządki na grobach swoich bliskich, śmieci wynosić do boksów przeznaczonych na to. W minionym tygodniu wywieźliśmy wszystkie śmieci ze śmietników znajdujących się przy cmentarzu. Koszt wywozu śmieci i ich oddanie na śmietnisko jest bardzo wysoki. Mówiono nam, że na cmentarzu giną kwiatki. Prosimy o poszanowanie grobów zmarłych. Na Seminarium Duchowne złożono: z Borzęcina – 90zł. Na kaplicę anonimowo z ul. Polnej – 50zł.