Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

02 kwietnia 2017

02.04.2017r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ — przypada 12 rocznica śmierci Jana Pawła II naszego papieża Polaka. Jest już świętym. Dziękujmy dziś gorąco za to wszystko, co Jan Paweł II uczynił dla Kościoła i Polski.

W TYGODNIU – jutro w godzinach wieczornych przyjedzie do parafii firma krawiecka szyjąca stroje do I Komunii św. Będzie przymiarka i odbiór strojów. O godz. 18.30 przyjdą do salki chłopcy a o godz.  19.15 dziewczęta. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu kwietniu. Z tej racji spowiedź będzie krótka, tylko podczas Mszy rannej i wieczornej, bo dopiero co była spowiedź rekolekcyjna.

W piątek odprawimy dwie Drogi Krzyżowe: o godz. 17.00 i o godz. 18.30.Msza popołudniowa będzie Mszą zbiorową do Serca Pana Jezusa  za zmarłych w miesiącu marcu.

Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach. Ale zmieniamy za tydzień porządek Mszy świętych w kościele parafialnym. Zamiast Mszy o godz. 10.15 i 11.30 będzie jedna Msza święta o godz. 11.00. Po niej wyruszymy z procesją z palmami wokół naszego kościoła.. Chodzi o to by było nas jak najwięcej. Prosimy rodziców, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: Kolonia  Żuchowice – 260 zł., Grabostów – 240 zł., Szczukocice – 228 zł., ul., Kościelna i Dolna – 211 zł., Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie – 210 zł., ul.3 Maja – 172 zł., Kolonia Bujniczki – 172 zł., ul. Polna – 150 zł., ul. Zygmunta Starego – 133 zł., ul. Łokietka – 100 zł. Ławniczcy z ul. Warszawskiej – 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. Ponadto na  Kościół złożono w kopertach ofiary: Robakowska Anna, Szafrański Wiesław i rodzina Kuczerskich po 50 zł , kilka ofiar po 20 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Msze popołudniowe po zmianie czasu w dni powszednie odprawiamy o godz.  18.00,w niedziele i święta o godzinie 17.00.

Dzisiaj rozprowadzamy paschaliki – małe świece na liturgię Wielkiej Soboty. Jest to akcja Caritas. Kupując taką świecę w cenie 5 zł wspierasz akcje dobroczynne Kościoła.

Za tydzień w niedziele palmową, nasi harcerze będą pod kościołem sprzedawać ozdoby i pamiątki wielkanocne.