Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

09 kwietnia 2017

09.04.2017r. - NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

„Chrystus uniżył samego siebie,
dlatego Bóg Go wywyższył”/Flp2,8/

DZISIAJ – obchodzimy Niedzielę palmową. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie palm. Zamiast Mszy o godz.10.15 i 11.30 będzie jedna Msza św. o godz.11.00 , przed nią będzie procesja z palmami wokół kościoła. Gorzkie Żale  o godz. 17. 00.

W TYGODNIU – od czwartku nadchodzącego tygodnia mamy w Kościele tzw. Triduum Paschalne: WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK i WIELKA SOBOTA.

WIELKI PIĄTEK jest dniem postu ścisłego. Od godz. 7.00 rano adoracja w ciemnicy. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00.

W WIELKĄ SOBOTĘ Kościół trwa na adoracji przy Grobie Bożym od godziny 7.00. W kościołach święci się pokarmy na Wielkanoc. W naszym kościele to święcenie odbywać się będzie co pół godziny zaczynając od godz. 9.00, a kończąc na godz. 14.00. W Kotkowie i na Jasnej Górce święcenie pokarmów będzie o godz. 11.00. O godz. 19.00, gdy będzie zapadać zmrok, odprawimy w parafialnym kościele Liturgię Wigilii Paschalnej. Zaczynamy ją pobłogosławieniem ognia przed kościołem – tam też się zgromadźmy. Przynieśmy świece. Całą noc z soboty na niedzielę będziemy trwać na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Zachęcamy do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Niech Pan Jezus nie zostanie w tym czasie sam, adorujmy Go. W Wielką sobotę od godz.21.00. Pana Jezusa adorować będą członkowie i członkinie byłej Oazy parafialnej. Prosimy strażaków o trzymanie warty przy grobie według ustalonego harmonogramu.

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego poczynając od Wielkiego Czwartku. One są bardzo ważne  - upamiętniają najważniejsze,  zbawcze wydarzenia naszej wiary.

SPOWIEDŹ – okazja do spowiedzi dla tych, którzy  mieli przeszkodę podczas rekolekcji będzie podczas Mszy świętych, a w Wielki Czwartek w godz. 17.15– 18.00, w Wielki Piątek w godz. 17.15– 18.00. W Wielką Sobotę już nie spowiadamy.

WIELKANOC – która wypada za tydzień, jest największym świętem chrześcijańskim; upamiętnia Zmartwychwstanie Pańskie. O godz. 6.00 rano odprawimy uroczystą Rezurekcję z trzykrotną procesją wokół kościoła. Zapraszamy na nią asystę liturgiczną, obsadę do chorągwi i feretronów, druhów strażaków, miejscową orkiestrę dętą i wszystkich wiernych.  Począwszy od godz. 9.00 odprawimy w Wielkanoc Msze św. według normalnego porządku niedzielnego łącznie z filiami.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Zielona - 415 zł.,  Szczepanowice i Kolonia Bujnice - 377 zł., Żuchowice - 330 zł., ul .Przemysłowa 9 A i B, segmenty i domy przyległe - 230 zł, Bujnice Zakład Rolny - 190 zł, ul Przemysłowa blok 36 - 184 zł.   Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary!

Mamy jeszcze  w sprzedaży specjalne paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty w cenie 5 zł. Kupując paschalik wspieramy Caritas diecezjalną.