Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

23 kwietnia 2017

23.04.2017r. - II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DZISIAJ - Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem księdza odprawimy Godzinę Miłosierdzia; odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj, dobroczynna, kościelna organizacja CARITAS zbiera po Mszach ofiary do puszek na swoją statutową działalność. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.
Dziś suma ogodz.11.30 będzie dziękczynieniem za 60 lat posługi kapłańskiej ks. prałata Kazimierza Troczyńskiego a który w latach 1975-1991 pracował w Gorzkowicach.

W TYGODNIU - Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika.; we wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
Od nadchodzącego tygodnia dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej będą mieć w kościele we wtorki i piątki o godz.15 katechezy liturgiczne. We wtorek razem z dziećmi zapraszamy na zebranie rodziców dzieci.
W sobotę młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy pierwszej gimnazjum będzie mieć swoją katechezę. Zapraszamy ich do salki przy plebani na godzinę 10.00 Również w sobotę o godz.14 będzie odprawiona Msza święta w intencji motocyklistów na rozpoczęcie nowego sezonu. Serdecznie zapraszamy.

PRZYPOMINAMY - W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz.10.15 przyjmiemy uroczyście do scholki dziewczynki ze Szkoły Podstawowej.

OGŁOSZENIE NATURY SPOLECZNEJ : Dzisiaj przy remizie O.S.P. można oddać krew w ramach akcji Honorowego Krwiodawstwa.