Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

28 maja 2017

28.05.2017r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 10.15 będzie uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nie będzie dziś sumy; w Kotkowie  i na Jasnej Górce Msze o godz.14.00.

Cieszymy się z doprowadzenia do I Komunii świętej dzieci klas II-ich. Podtrzymujmy w nich ducha pobożności, który w tych dniach zrodził się w ich duszach. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej. I Komunia święta jest pewnym testem dla rodziców dzieci, testem wiary w Boga, w Kościół, który udziela sakramentów, jest okazją do lepszego poznania się. Jest to potrzebne  bo duch świeckości wkrada się nam coraz bardziej w życie i w przeżywanie I Komunii też.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar szorowarki do posadzki marki Karcher.  Bardzo dziękuję ks. Grzegorzowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Od jutra zaś, dzieci będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00.

W  TYGODNIU – w środę najbliższą ok. godz. 19.00 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada  w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w środę święto Nawiedzenia N.M.P; w czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi z tej racji będzie w czwartek i piątek od godz. 17.30.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msza święta polowa z prośbą o urodzaje będzie we wtorek w Ryszardowie. Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w Czernie na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz. 11.30. Prosimy tamtejszych parafian o przygotowanie kościółka i posiłku odpustowego. Od najbliższego czwartku będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe. Jutro o godz.  19.00 odbędzie się spotkanie osób funkcyjnych z parafialnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W sobotę o godz.  10.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas III gimnazjum.