Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

03 czerwca 2017

04.06.2017r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przybądź Duchu Święty”

DZISIAJ – przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Jeszcze tylko przez tydzień można przystąpić do spowiedzi wielkanocnej, co nakazuje jedno z  przykazań kościelnych. Także dzisiaj o godz. 11.00 na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice obchodzony jest coroczny odpust.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta o urodzaje będzie w tym tygodniu odprawiona w czwartek w Ryszardowie.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godzinie 11.30. Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka.

Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podajemy trasę eucharystycznej procesji. W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała ulicami: Przedborską, 1000-lecia, 3 Maja, Wysoką, i znów Przedborską.  Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz - przy krzyżu w przecięciu ulic Przedborska i 1000-lecia. Przygotują go parafianie z ul 1000-lecia.
II ołtarz - na ulicy 3 Maja. Przygotują go parafianie z ul. 3 Maja.
III ołtarz - na ul. Wysokiej. Przygotują go parafianie z ul. Wysokiej i Niskiej.
IV ołtarz - przy ul. Przedborskiej u stóp Kopca. Przygotują go parafianie z ul. Przedborskiej.

Wyczytani parafianie zgłoszą się do parafii po stelaże ołtarzy i plansze eucharystyczne, a sami postarają się o płótna i kwiaty.