Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

02 lipca 2017

02.07.2017r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dziś, przez całe wakacje nie będzie w niedzielnej Mszy św. o godzinie 10.15. Zapraszamy na Mszę o innej porze.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła
- w czwartek -  wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca lipca. Odprawimy w te dni przypisane tym dniom stosowne nabożeństwa. Odwiedziny chorych, w piątek od godz. 9:00.

PRZYPOMINAMY - przypominamy o zbliżającej się parafialnej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału wszystkich, którym czas na to pozwala. Zapisy po mszach św. w zakrystii oraz w godzinach kancelaryjnych. Wpisowe 20 zł. (każda kolejna osoba z rodziny 10 zł.). Niepełnoletnie osoby, dokonują wpisu po złożeniu zgody rodzica, formularze w miejscach zapisu oraz na stronie internetowej parafii. Przypominamy, że w dniu wyjścia pielgrzymki, tj. 13 lipca nie będzie zapisów. Prosimy o wyrozumiałość i nie zostawianie zapisów na ostatnią chwilę. Jeśli uczestnik pielgrzymki byłby spoza parafii, może zapisu dokonać wcześniej osoba znajoma za jego zgodą. Jeśli ktoś ma specjalną intencję, a nie może z różnych przyczyn iść na pielgrzymkę, może podjąć dzieło duchowego pielgrzymowania. Pielgrzymi będą się modlić cała drogę, a na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza św. we wszystkich intencjach złożonych do Pielgrzymkowej Skrzynki Intencji.

W minionym tygodniu wywieźliśmy śmieci z cmentarnych kontenerów. Prosimy o zachowanie porządku przy wyrzucaniu śmieci i nie wyrzucanie dużych krzewów np. wyciętych tui. Szklane odpady rzucamy do specjalnie ustawionych pojemników.

W związku z istniejącym zagrożeniem używania dopalaczy przez młodych ludzi podejmujemy apel za Państwowym Inspektoratem Sanitarnym i Komendą Policji do młodzieży gimnazjalnej i nie tylko, o zachowanie zdrowego rozsądku i nie uleganie pokusie zakupu środków zastępczych! Również podczas wakacji rodzice winni wiedzieć co robią i gdzie przebywają ich dzieci? Więcej informacji na ten temat w gablocie.