Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

20 sierpnia 2017

20.08.2017r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ –
kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dziś nowenna będzie na sumie. Przez pozostałe dwa dni podczas Mszy świętej wieczornej.

W TYGODNIU – w sobotę przypada Uroczystość Najświętszej  Maryi Panny Częstochowskiej, patronki Częstochowskiej Prowincji Kościelnej. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godz. 07:00, 09:00 i 18:00. Po Mszy świętej o godz. 09:00 odnowimy Jasnogórskie śluby Narodu.

Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża;
- we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
- w czwartek– święto św. Bartłomieja.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę na sumie odprawimy Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Będą to nasze parafialne dożynki. Delegacje z poszczególnych wsi i sołectw z wieńcami żniwnymi i chlebami proszone są o przybycie pod kościół parafialny na kilka minut przed sumą Zaczniemy dożynki korowodem żniwnym wokół kościoła.

OGŁOSZENIE  NATURY SPOŁECZNEJ – w najbliższą środę w Urzędzie Gminy od godz. 09:00 odbędzie się bezpłatne badanie słuchu.