św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

03 wrzesień 2017

03.09.2017r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– od dziś po wakacjach wznawiamy odprawianie w każdą niedzielę Mszy świętej o godz.10.15.Jest to Msza dla dzieci ze specjalnym, dialogowanym kazaniem. Prosimy rodziców o przyprowadzanie swe pociechy na tę  właśnie Mszę.

W TYGODNIU – w najbliższy piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Odprawimy w tym dniu dodatkowo Msze o godzinie 9.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziarna do siewu.

W sobotę  przypada 11 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwie powszechnej uwzględnimy stosowne wezwanie.

W tym tygodniu po wakacjach wznawiają prace i działalność w  parafii wszystkie grupy i ruchy katolickie. I tak: ministranci  i lektorzy będą mieć spotkania  w soboty o godz.10. Krąg Rodzin też spotykać się będzie raz w miesiącu – termin do uzgodnienia z księdzem opiekunem. Próby chóru parafialnego odbywają się w salce przy plebani w piątki o godzinie 19.30. Dziewczęta z chórku dziecięcego  proszone są na pierwszą po wakacjach próbę w piątek o godzinie 17.00. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia będzie mieć spotkania w każdy piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na powyższe spotkania parafialnych grup wszystkich dotychczasowych uczestników ale zapraszamy także nowych chętnych – grupy są otwarte na wszystkich chętnych. Do wielu księża zwrócą się indywidualnie zachęcając do uczestnictwa. Dajmy Panu Bogu, Kościołowi i parafii trochę więcej niż tylko niedzielna i świąteczna Msza św., dajmy  Bogu trochę swojego wolnego czasu!

Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas zerowych i pierwszych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

PRZYPOMINAMY – dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej oraz młodzież z gimnazjum przygotowująca się do sakramentu bierzmowania otrzymają na nowy rok szkolny kontrolki praktyk religijnych. Przekażą je księża w szkole na lekcjach religii.
Serdecznie zapraszamy tegorocznych pieszych pielgrzymów na Jasną Górę na ognisko w następną niedziele, tj. 10 września na ogrodzie plebańskim o godz. 17.00.
Dzisiaj, jak było zapowiadane przed tygodniem zbieramy po Mszach świętych ofiary pieniężne do puszek Caritas z przeznaczeniem na poszkodowanych przez wichurę w północno-zachodniej Polsce. Bóg zapłać!
Ks. Arcybiskup Metropolita skierował do naszej parafii Ks. Łukasza Korczaka byłego naszego księdza wikariusza. Ks. Łukasz przebywa na rocznym urlopie zdrowotnym.