Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

10 września 2017

10.09.2017r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dzisiejszej  niedzieli w Kościele zaczyna się Tydzień Wychowania. Zwracajmy uwagę na wychowanie młodego pokolenia: na posłuszeństwo, samowychowanie i rozwój duchowy,  módlmy się także za wychowanków i wychowujących. Dziś na Mszy o godz.10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I. Również dziś o godzinie 17.00 odbędzie ognisko popielgrzymkowe połączone ze wspólnym śpiewem, zabawą i projekcją filmu podsumowującego pątniczy szlak. Serdecznie zapraszamy wszystkich tegorocznych pielgrzymów.

W TYGODNIU – w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła. W czwartek  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu mamy w naszej parafii  dobę eucharystyczną. Mszą św. o 7.00 rozpoczniemy adorację NS. Przyjdźmy chętnie, niech uroczyście wystawiony w monstrancji Pan Jezus, nie będzie w kościele sam. Adorację od godziny 20.00 do 22.00 poprowadzi grupa osób z „Oazy” parafialnej. Po niej odprawiona zostanie Msza św. i wznowienie adoracji, aż do Mszy św. porannej. Gorąco zapraszamy parafian do wzięcia udziału w czuwaniu, adoracji i Eucharystii ku czci Najświętszego Sakramentu.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, tego dnia o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Złożą się nań Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym za zmarłych z koronką do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa.

Z racji wspomnienia patrona dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii na Mszę św. za tydzień tj. 17 września br. na godz. 10.15.