Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

24 września 2017

24.09.2017r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gieleniowa, prezbitera; we wtorek będziemy obchodzić dekanalny dzień chorych regionu radomszczańskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych do kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Rozprzy na godzinę 16.00. Mszy św. będzie przewodniczył Bp Antoni Długosz; w środę  wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika-jest to dzień imienin ks. Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego; w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i wszystkich ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę 30 września:
Kl. VII SP – 9.00
Kl. II Gim. – 9.45
Kl. III Gim. – 10.30
Na godz. 11.30 przychodzi młodzież klas pierwszych ponadgimnazjalnych, która w październiku przystąpi do bierzmowania.

Również  sobotę na godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. na Mszę św.  i spotkanie.

W każdą I niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 odbywać się będą spotkania formacyjne Parafialnego Koła Różańcowego. Na pierwsze takie spotkanie zapraszamy za tydzień 1 października wszystkie członkinie Żywego Różańca.

Odpowiadając na wezwanie MB z Fatimy, by na różańcu wypraszać pokój na świecie, a także w jedności z inicjatywą „Różaniec do granic” gorąco zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej za naszą Ojczyznę i cały Świat 7 października. Szczegóły podamy za tydzień. Niech święto MB Różańcowej będzie wielkim wołaniem do Nieba i doświadczeniem siły modlitwy różańcowej.

Ks. Piotr Klekociński organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to więcej szczegółów w zakrystii i na wywieszonym plakacie.