Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

04 listopada 2012

04.11.2012r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – po mszy św. wieczorowej wraz z młodzieżą KSM-u zapraszamy na „Zaduszki” parafialne. Zatrzymamy się nad przemijaniem i życiem wiecznym w klimacie poezji i muzyki refleksyjnej. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na różaniec i mszę św. w wypominkach oktawalnych za zmarłych. Codziennie do piątku włącznie na godz. 17.00.

W TYGODNIU – w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Leona, papieża i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę parafii obchodzimy podwójną uroczystość: rocznicę poświęcenia własnego kościoła i Narodowe Święto Niepodległości. Nasza świątynia uroczyście została poświęcona w dniu 11 listopada 1902roku. Sumę odprawimy za Ojczyznę i poległych w jej obronie. Zapraszamy delegację z wszystkim  pocztami sztandarowymi jakie są na terenie parafii. 11 listopada obchodzimy Dzień modlitw za Kościół Prześladowany. Również w niedzielę 11 listopada comiesięczne czuwanie naszej archidiecezji na Jasnej Górze. Zachęcamy do udziału w tym czuwaniu. Przypominamy: jak mówiliśmy wcześniej, w najbliższy piątek od godz. 9.00 pojedziemy do stałych chorych z racji miesiąca listopada. Do czwartku włącznie można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Każdego dnia należy nawiedzić kościół, kaplicę publiczną lub cmentarz odmówić Modlitwę Pańską (Ojcze nasz) i Wyznanie Wiary. Trzeba być w łasce uświęcającej, przyjąć komunię św. W najbliższy czwartek nie będzie Kręgu Biblijnego, przekładamy to spotkanie na przyszły czwartek, tj. 15 listopada.
W kancelarii parafialnej można nabyć Kalendarz  Rolników na 2013 r. Ma on format dużej, bogato ilustrowanej książki. Można również znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących sadownictwa, ogrodnictwa i rolnictwa. Cena 23 zł. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, grupa młodsza kl. III gimnazjum w najbliższą sobotę przychodzi na mszę św. na godz. 17.00, po której odbędzie się comiesięczne spotkanie. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestniczenia w spotkaniach naszych grup parafialnych: KSM w piątek o 18.00; w sobotę: ministranci o godz. 10.00; schola młodzieżowa o godz. 10.00; dziecięca o godz. 11.00. Wszystkie spotkania odbywają się na salkach na plebani. Intencje mszalne na Nowy Rok przyjmować będziemy po 10 listopada. Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Parafialnej Rady duszpasterskiej do dnia 10 listopada. Na Seminarium ostatnio złożono ofiary pieniężne: Kotków i Kolonia Kotków: 265zł, Wola Kotkowska: 220zł. Ofiary zostały już przekazane na seminarium. Serdeczne Bóg Zapłać!