Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

19 listopada 2017

19.11.2017r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W  TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
- w poniedziałek– wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- we wtorek -  wspomnienie ofiarowania Najśw. Maryi Panny,
- w środę –wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
- w sobotę  - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.  Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.

Koło Górników Gorzkowice informuje, że w dniu 26 listopada 2017 r .odbędzie się XXVII Pielgrzymka Górników na Jasną Górę. Osoby chętne do wyjazdu na pielgrzymkę proszone są o kontakt z zarządem koła.

W najbliższą sobotę odbędą się spotkania młodzieży przygotowujące do sakramentu bierzmowania: o godz. 9.00 – klasa II Gimnazjum, godz. 10.00 – klasa III Gimnazjum.

Mamy w sprzedaży w kancelarii w formie dużej, pięknej książki KALENDARZE ROLNICZE na 2018r. Cena 26 zł.

W gablocie przed kościołem wywiesiliśmy informacje o pielgrzymce do Ziemi Świętej w czerwcu przyszłego roku. Niech poczytają to zainteresowani.