Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

25 listopada 2017

26.11.2017r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

– przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego jezusowi Chrystusowi Królowi.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników. Zapraszamy wszystkich parafian ,szczególnie osoby związane z górnictwem i ich rodziny. Mile widziane jest, aby górnicy pokazali się w strojach galowych.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent.  Wraz z nim w dni powszednie  będziemy odprawiać uroczyste Msze o Matce Bożej zwane  RORATAMI. Rano o godz. 7.00 będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci będą dostawać specjalne obrazki. Już dzisiaj  wszystkich  na roraty serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą już roznoszone przez pana Organistę  i  pana Kościelnego opłatki na wigilię Bożego Narodzenie w następującej kolejności:
Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków, Borzęcin, Kolonia Kotków,
Wtorek: Sobakówek , oraz Szczukocice.
Środa: Sobaków, Czerno oraz Kolonia Plucice.
Czwartek: Gorzkowiczki ,Józefina oraz Plucice
Piątek: Gorzkowiczki ciąg dalszy, Szczepanowice oraz Bujniczki.
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów

W przypadku pogrzebu roznoszenie opłatków będzie zawieszone na dwie godziny. Prosimy , aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Jest to wyraz łączności i wdzięczności wobec parafii.

Zapraszamy parafię do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory, komputery/.Sprzęt zbieramy w drugiej połowie tego tygodnia pod tarasem przy plebanii. Odbiór sprzętu będzie w sobotę. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.