Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

10 listopada 2012

11.11.2012r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w naszej parafii obchodzimy podwójną uroczystość: Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła i Narodowe Święto Niepodległości. Nasza parafialna świątynia uroczyście została poświęcona w dniu 11 listopada 1902 r. Sumę odprawimy za Ojczyznę, o jej pomyślny rozwój i za poległych w jej obronie. Ojczyzna nasza wymaga dużo naszej troski i modlitwy, bo jak obserwujemy z mediów – nie dzieje się w niej za dobrze. Zapraszamy na sumę delegację z wszystkim  pocztami sztandarowymi jakie są na terenie parafii. Dzisiaj należało wywiesić na naszych posesjach narodową flagę: zróbmy to jeszcze, jeśli tego nie uczyniliśmy. Dzisiaj na Jasnej Górze przypada nocne czuwanie Archidiecezji częstochowskiej.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek:  wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, we wtorek: wspomnienie św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników, w piątek przypada dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 odprawimy Nowennę do Bożego Miłosierdzia z Mszą zbiorową, w sobotę przypada wspomnienie św. Elżbiety węgierskiej zakonnicy. W czwartek najbliższy po Mszy wieczornej będzie na plebani listopadowy Krąg Biblijny. Zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do kupna katolickiej prasy; bardzo ciekawy jest dzisiejszy numer NIEDZIELI. Polecamy też nowy numer NASZEJ ARKI poświęcony świętej Jadwidze Śląskiej. Rolników, gospodarzy, pszczelarzy zapraszamy do kupna pięknie ilustrowanego, mającego postać pięknej książki KALENDARZA ROLNIKÓW na 2013 r. Cena 23 zł. W kalendarzu wiele cennych porad rolnych, gospodarskich oraz wiele ciekawych artykułów także religijnych.