Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

17 grudnia 2017

17.12.2017r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Prostujcie drogę Pańską”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym młodzież z naszego KSM-u i członkowie Towarzystwa Motocyklowego z Plucic będą zbierać ofiary pieniężne do puszek aby dokupić produktów do paczek jakie przed Świętami rozdamy rodzinom ubogim. Dziękujemy serdecznie za złożone na ten cel produkty – słodycze i żywność,  W taki sposób przed Bożym Narodzeniem udzielimy pomocy najbardziej potrzebującym.

W  TYGODNIU – w tym tygodniu spowiadamy przez cały dzień w ramach rekolekcji adwentowych: w poniedziałek i wtorek w Kamieńsku, w środę w Ręcznie, w piątek w Krzemieniewicach a w sobotę w Bęczkowicach. Kancelaria będzie czynna normalnie w ustalonych godzinach.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS - pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć  w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi wigilijny i świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy , że wszystkie powinny się rozejść. Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy  musieli zwrócili niesprzedane świece do Caritas diecezji.

Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach – Mszy adwentowej o Matce Bożej.

W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 odprawimy Msze świętą zbiorową za naszych bliskich zmarłych od ostatniej wigilii. W przyszłą niedzielę a będzie to już wigilia, do południa odprawimy Msze według normalnego porządku niedzielnego, nie będzie Mszy o godzinie 17.00. Na obu filiach Msza o godzinie 10.15.