Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera,
Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wspomnienie

Eustachego, Filipiny

„Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.”
Johann Wolfgang Goethe

1 Kor 15, 1-11

Średnia zgonu w 2018r. 73,6 l

06 styczeń 2018
Orszak Trzech Króli

Przez Gorzkowice w dniu dzisiejszym, - jak i w 644 innych miastach w Polsce - przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku, towarzyszyły mu dzieci ze Szkoły Podstawowej, które przed kościołem odegrały kluczową scenę jasełek.

W rolę Mędrców jadących na koniach wcielili się Paweł Klimczak, Filip Ciesielski oraz Karol Pijewski. W towarzystwie przepięknych aniołów na wierzchowcach, przemierzali ulice Gorzkowic prowadząc za sobą licznie zebranych uczestników Orszaku. W organizację tegorocznego znacząco zaangażowała się młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, scholka dziecięca prowadząca śpiew kolęd oraz dzieci przebrane za pastuszków oraz aniołki. Bardzo dziękujemy: ks. Grzegorzowi za organizację wydarzenia, poszczególnym osobom za pomoc w realizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli oraz wszystkim uczestnikom za udział.

Galeria - Orszak Trech Króli