św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

06 styczeń 2018
Orszak Trzech Króli

Przez Gorzkowice w dniu dzisiejszym, - jak i w 644 innych miastach w Polsce - przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku, towarzyszyły mu dzieci ze Szkoły Podstawowej, które przed kościołem odegrały kluczową scenę jasełek.

W rolę Mędrców jadących na koniach wcielili się Paweł Klimczak, Filip Ciesielski oraz Karol Pijewski. W towarzystwie przepięknych aniołów na wierzchowcach, przemierzali ulice Gorzkowic prowadząc za sobą licznie zebranych uczestników Orszaku. W organizację tegorocznego znacząco zaangażowała się młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, scholka dziecięca prowadząca śpiew kolęd oraz dzieci przebrane za pastuszków oraz aniołki. Bardzo dziękujemy: ks. Grzegorzowi za organizację wydarzenia, poszczególnym osobom za pomoc w realizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli oraz wszystkim uczestnikom za udział.

Galeria - Orszak Trech Króli