Bogusza, Macieja

„Cokolwiek się zrobi lub pomyśli, to zostanie na wieki na nasze konto zapisane.”
św. Maksymilian Maria Kolbe

Pwt 26, 16-19
Mt 5, 43-48

Średnia zgonu w 2018r. 77,9 l

06 styczeń 2018
Orszak Trzech Króli

Przez Gorzkowice w dniu dzisiejszym, - jak i w 644 innych miastach w Polsce - przeszedł Orszak Trzech Króli. W tym roku, towarzyszyły mu dzieci ze Szkoły Podstawowej, które przed kościołem odegrały kluczową scenę jasełek.

W rolę Mędrców jadących na koniach wcielili się Paweł Klimczak, Filip Ciesielski oraz Karol Pijewski. W towarzystwie przepięknych aniołów na wierzchowcach, przemierzali ulice Gorzkowic prowadząc za sobą licznie zebranych uczestników Orszaku. W organizację tegorocznego znacząco zaangażowała się młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, scholka dziecięca prowadząca śpiew kolęd oraz dzieci przebrane za pastuszków oraz aniołki. Bardzo dziękujemy: ks. Grzegorzowi za organizację wydarzenia, poszczególnym osobom za pomoc w realizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli oraz wszystkim uczestnikom za udział.

Galeria - Orszak Trech Króli