św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

01 kwiecień 2018

01.04.2018r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy” /Refren psalmu/

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wielu Bożych błogosławieństw; Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Wesołego Alleluja! Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy  na Msze, aby cieszyć się radością ze zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary złożone jutro na tace przesłane będą na uczelnie katolickie. Piątek najbliższy jest pierwszym w miesiącu kwietniu. O godz. 18.00 odprawimy mszę zbiorową za zmarłych w miesiącu marcu. Msza będzie poprzedzona półgodzinną spowiedzią dla chętnych. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami o godz. 09.00. Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu  w godzinie miłosierdzia czyli o godz. 15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. W niedzielę przyszłą wesprzemy jej działalność składając po Mszach św. ofiary pieniężne do puszek. Ofiary te przeznaczone będą na otwarcie nowego domu Samotnej Matki w Częstochowie.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Tysiąclecia – 415 zł., ul. Chrobrego – 230 zł., rodzina Nurkowskich – 50 zł, rodzina Pabichów – 50 zł.  Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary! W minionym Wielkim Poście rozdaliśmy parafianom skarbonki jałmużny wielkopostnej. Bardzo prosimy, aby je przynieść jutro do zakrystii lub w najbliższe dni do kancelarii.

W tym roku Ciemnice i Boży Grób przy wydatnej pomocy kwiaciarni Wiśniewska-Kałka oraz  kilkoro gorliwych parafian przygotował ks. Grzegorz. Za tę pracę, która cieszyła nasze oczy i pomogła nam właściwie przeżyć Triduum Paschalne należą się im wszystkim wielkie podziękowania.