Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

17 listopada 2012

18.11.2012r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
 – W kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada: w  poniedziałek – bł. Salomei, dziewicy; we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w środę – wspomnienie ofiarowania Najświętszej  Maryi Panny; w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W najbliższą sobotę przeprowadzona będzie katecheza przed bierzmowaniem dla grupy starszej. Młodzież przyjdzie do kościoła na godzinę 17-tą.

PRZYPOMINAMY –  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.  Jak wszyscy wiemy, w miniony wtorek  w godzinach rannych w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach  wybuchł pożar, który objął całe poddasze. Konieczny jest remont całego dachu. Chcemy jako parafia przyjść z pomocą materialną naszej szkole, aby dzieci mogły jak najszybciej normalnie się uczyć. Dlatego za tydzień w niedzielę o godzinie 15.30 organizujemy muzyczny koncert charytatywny - „Podarujmy nadzieję naszym dzieciom”. Podczas tego koncertu będą zbierane ofiary do puszek na odbudowę spalonej szkoły. Serdecznie wszystkich na ten koncert zapraszamy. Ofiarę materialną do puszek będzie można złożyć także po wszystkich mszach świętych. Mamy też pozytywną wiadomość. Proszono nas, abyśmy ogłosili, że nasza Gmina w minionym tygodniu odkupiła od P.K.P  0.75 ha gruntu przy torach. Będzie na przyszły obiekt Gminy.
Na budowę kaplicy cmentarnej złożono  ofiary: ul. Warszawska – 1260 zł, Michałów i Dąbrowa – 400 zł., pewna osoba – 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. Może jeszcze coś uda się nam zrobić przy kaplicy przed zimą. Na pewno trzeba zabezpieczyć to, co już zbudowaliśmy.