Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

06 maja 2018

06.05.2018r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

DZISIAJ – od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania. Dziś o godz. 14.00 w Kotkowie odprawimy sumę odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

W TYGODNIU – we wtorek wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy. Od piątku zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego.

W nadchodzącym tygodniu odprawimy Msze polowe o urodzaje: w poniedziałek w Grabostowie, w środę w Kolonii Żuchowice, w czwartek w Bukowinie, w piątek w Ryszardowie. Prosimy o przygotowanie polowego ołtarza i o pojazd po księdza o godz. 17.45.

Za tydzień, 13 maja na Mszy o godz. 10.15 będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość I Komunii św. W związku z tym, ogłaszamy kilka spraw:

a) W czwartek  po Mszy wieczornej  o godz.19 będzie sprzątanie kościoła. Prosimy na nie  rodziców dzieci od I Komunii św. którzy nie mogli przyjść na sprzątanie wczoraj. Trzeba jeszcze wypastować kościół i posprzątać otoczenie kościoła.

b) W sobotę od godz. 12.00 będzie spowiedź dzieci przed I komunią a także spowiedź dla rodziców, rodziców chrzestnych  i rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Rodzice zbiorą się z dziećmi przed I Komunią pod kościołem za tydzień o godz.10.00.

c) Prosimy nie zainteresowanych I Komunią a więc wiernych nie będących rodziną dzieci od I Komunii, aby przyjść na inne Msze święte. Bowiem rodzice z rodziną chcą sobie usiąść w ławkach.

d) Za tydzień  nie będzie wyjątkowo sumy; w Kotkowie i na Jasnej Górce Msze o godz. 14.00

PRZYPOMINAMY – ogłaszamy dziś dwie pielgrzymki. Pierwsza to pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich w niedzielę 27 maja. Druga to pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Lichenia w terminie 9 czerwca. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.