św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, wspomnienie

Bernarda, Sobiesława

„Każdy rozumny człowiek musi znać cel, do którego zdąża, i każdą rzecz winien ważyć według tego celu.”
św. Bernard z Clairvaux

Ez 24, 15-24
Mt 19, 16-22

Średnia zgonu w 2018r. 73,5 l

13 maj 2018

13.05.2018r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

DZISIAJ
– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 10.15 będzie uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nie będzie dziś sumy; w Kotkowie  i na Jasnej Górce Msze o godz.14.00.

Cieszymy się z doprowadzenia do I Komunii świętej dzieci klas II-ich. Podtrzymujmy w nich ducha pobożności, który w tych dniach zrodził się w ich duszach. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii – nową wykładzinę dywanową w prezbiterium kościoła. Bardzo dziękuję ks. Grzegorzowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne , pamiątkowe zdjęcie. Od jutra zaś, dzieci będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00.

W  TYGODNIU – w  środę najbliższą ok. godz. 19.00 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła, w środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msze św. o urodzaje będą sprawowane: poniedziałek – Bujniczki; wtorek – Szczepanowice; środa – Plucice; czwartek – Kol. Plucice. Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w Czernie, na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz. 11.30. Prosimy tamtejszych parafian o przygotowanie kaplicy i posiłku odpustowego. W sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie młodzieży klas III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Dnia 1 czerwca na Jasnej Górze zaczyna się ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca. Zelatorki proszone są o dostarczenie list uczestników ze swoich Róż, natomiast osoby chętne na czuwanie mogą zapisać się w kancelarii. Na pielgrzymkę do Lichenia mamy już komplet osób. Koszt pielgrzymki to 40 zł. Za tydzień przy Domu Kultury w Gorzkowicach odbędzie się w godzinach 10-13 akcja honorowego krwiodawstwa.