Myśl dnia

Dziś obchodzimy

św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Imieniny

Alberta, Leopolda

myśl dnia
„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj
czytanie

Flm 7-20
Ps 146
Łk 17, 20-25
liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2018r.

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

20 maj 2018

20.05.2018r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


„Przybądź Duchu Święt „

DZISIAJ – przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Jeszcze tylko przez tydzień można przystąpić do spowiedzi wielkanocnej, co nakazuje jedno z  przykazań kościelnych. Dzisiaj o godz. 11.00 na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice obchodzony jest coroczny odpust. U nas w parafii na Mszy o godz.10.15 obchodzimy rocznicę I Komunii świętej.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święto urodzaje będą w tym tygodniu odprawione: w poniedziałek w Sobakówku, we wtorek w Bujnicach, w środę w Plucicach, w czwartek w  Sobakowie.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godzinie 11.30. Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka.

Na dziesięć dni przed Bożym Ciałem podajemy trasę eucharystycznej procesji. W tym roku pójdziemy z procesją Bożego Ciała ulicą Kościelną.  Ołtarze usytuowane będą w następujących miejscach:

I ołtarz – przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną. Przygotują go parafianie osiedla za szkołą.

II ołtarz –przy skrzyżowaniu a ul. Polną Przygotują go parafianie z ul. Polnej.

III ołtarz –przy skrzyżowaniu  z ul. Przemysłową. Przygotują go parafianie z ul. Przemysłowej.

IV ołtarz –naprzeciwko Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Przygotują go parafianie z ul. Kościelnej.

Wyczytani parafianie zgłoszą się do parafii po stelaże ołtarzy i plansze eucharystyczne, a sami postarają się o płótna i kwiaty. Odpowiadamy na pytania parafian odnośnie kostki brukowej na cmentarzu. Otóż wykonawca obiecał, że położy ją do końca wakacji.

© 2018 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach