Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

24 listopada 2012

25.11.2012r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Dzisiaj o godz. 15.30 w parafialnym kościele odbędzie się koncert muzyczny Podarujmy nadzieje naszym dzieciom .Podczas niego będą zbierane ofiary do puszki, aby ufundować coś dzieciom z naszej spalonej Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy. Po koncercie odprawiona będzie Msza dziękczynno-błagalna za uczniów i pedagogów. Wszyscy inni parafianie będą mogli złożyć ofiary do puszki na pomoc szkole po każdej Mszy świętej. Z góry mówimy „Bóg zapłać”.

W TYGODNIU – w najbliższą środę przyjedzie do parafii firma, która uszyje jednolite stroje dla dzieci do I Komunii świętej. O godz. 18.00 w sali  przy plebani pobierze miarę od chłopców a o godz. 18.30 od dziewcząt. Firma prosi o 30 zł zaliczki. W piątek najbliższy w liturgii wypada święto św. Andrzeja Apostoła a sobota jest pierwszą sobotą w miesiącu grudniu.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent. Zaczną się już w naszej parafii  trzydniowe, adwentowe rekolekcje. Będą one tym razem o tydzień wcześniej a to z powodu rekolekcjonisty którym ma być ksiądz biskup Antoni Długosz a może on do nas przyjechać tylko w pierwszą niedzielę. Za tydzień nie będzie Mszy na filiach a w kościele parafialnym Msze według normalnego porządku niedzielnego. Przed kościołami wywieszamy plakaty z programem rekolekcji. W przyszły poniedziałek i wtorek będzie już spowiedź adwentowa.

W tym tygodniu będą roznoszone przez pana Organistę i Kościelnego opłatki na Boże Narodzenie w następującej kolejności:

Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów,
Wtorek: Sobaków oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków i Borzęcin,
Środa: Sobakówek, Czerno  z Jasną Górką raz Szczukocice,
Czwartek: Józefina, Gorzkowiczki oraz Plucice i Kolonia Plucice,
Piątek: Gorzkowiczki ciąg dalszy, Szczepanowice oraz Pieńki Gorzkowskie i Bujniczki
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów.

Prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię – tylko takie są przez nas poświęcone. Na kaplicę cmentarną złożono następujące ofiary: Szczukocice - 1.120 zł, Kolonia Plucice - 1.100 zł, ul. Piotrkowska - 255 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.