Myśl dnia

Imieniny

Elżbiety, Marka

myśl dnia
„Ciepło jest argumentem na obecność słońca, a miłość – na obecność Boga w duszy.”
Giovanni Semeria
czytanie

2 Kor 8, 1-9
Ps 146
Mt 5, 43-48
liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2019r.

Średnia zgonu w 2019r. 72,2 l

07 październik 2018

07.10.2018r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA


DZISIAJ
– jest październik i odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe. Jest ono godz. 17.00, po nim Msza święta wieczorna. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dzieci uczęszczające na to nabożeństwo otrzymują specjalne obrazki. Obowiązkowo biorą udział w Różańcu dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii świętej, ale serdecznie zapraszamy na Różaniec i dzieci młodsze i starsze i dorosłych.

W TYGODNIU – w najbliższą sobotę przypada w liturgii wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.Za tydzień 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. W dzień ten przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży. Bądźmy hojni  na ten cel. W tym roku wypada 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie obelisku upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, na którą to uroczystość wszystkich serdecznie zaprasza parafia i wójt naszej gminy. W programie uroczystości: godz.11.30 –Msza św. za Ojczyznę, poświęcenie i odsłonięcie obelisku oraz posadzenie dębu niepodległości oraz koncert Zespołu Pieśni Tańca” Gorzkowice” w Domu Kultury.

PRZYPOMINAMY – Wyższe Seminarium duchowne naszej Archidiecezji jak co roku ,tak i w tym, zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki płodów ziemi - zboża, ziemniaków i warzyw. Zrobimy taką zbiórkę w ramach tygodnia Miłosierdzia. Prosimy, by ją zorganizowali sołtysi, radni gminni czy inne chętne osoby. Najlepszym dniem tej zbiórki jest sobota, kiedy to większość parafian jest w domach. Zebrane plony ziemi przywozimy w zabudowania plebańskie. Kto nie uprawia ziemi a chce przyjść z pomocą materialną naszemu Seminarium , może złożyć ofiarę pieniężną. Klerycy przyjadą po złożone dary w przyszły czwartek 18 października.

W ostatnim czasie odnowiliśmy nagrobek powstańca powstania styczniowego na naszym parafialnym cmentarzu. Stało się to dzięki pośrednictwu p. Piotra Grabowskiego i Roberta Kukulskiego oraz życzliwości p. Dariusza Roguta dyrektora łódzkiego oddziału IPN. Serdecznie dziękujemy.

Zaczynamy już przyjmować na wypominki. Jednorazowe i oktawalne prosimy napisać na kartkach w domu.

© 2019 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach