Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

28 października 2018

28.10.2018r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00 i 10.15. Około godziny 11.00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie niej będziemy w pięciu stacjach polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godz. 12.00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Będzie to na  tarasie przy kaplicy cmentarnej. O godzinie 17-ej odprawimy już w samej kaplicy cmentarnej drugą Mszę świętą.

We Wszystkich Świętych przy bramie cmentarnej będzie stać i zbierać ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student  teologii, kleryk. Będzie obecny też przy bramie wejściowej jeden z księży u którego będzie można zamówić wypominki.

W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze w parafialnym kościele będą w godzinach 7.00 i 17.00. Natomiast w tym dniu odprawimy też Msze świętą w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00. Po niej będzie procesja po cmentarzu z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie.

W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Z tej racji będzie spowiedź  w I piątek dla wszystkich chętnych od godz.17. Do stałych chorych pojedziemy wyjątkowo nie w piątek a w sobotę o godzinie 9.00.

PRZYPOMINAMY – od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust ten można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Za tydzień w niedziele po Mszy o godz.7.00będzie spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

Za dwa tygodnie w niedziele 11 listopada przeżywać będziemy setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Prosimy o wywieszenie na ten dzień na naszych posesjach flag narodowych. Program obchodu tej uroczystości w parafii będzie następujący: uroczysta suma z modlitwami za Ojczyznę, koncert pieśni narodowo-patriotycznych w wykonaniu parafialnego chóru, następnie przemarsz na cmentarz parafialny pod mogiłę powstańca styczniowego i modlitwy za poległych w walce o wolną Ojczyznę.