św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

10 listopad 2018
Zaproszenie - 100 rocznica odzyskania niepodległości

W niedzielę, 11 listopada, wszyscy Polacy w kraju i za granicą, będą świętować 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku z tym serdecznie zapraszamy: Władze Gminne, Radnych, Sołtysów, poczty sztandarowe, służbę liturgiczną, parafialne zespoły śpiewacze wraz z naszą gminną orkiestrą, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Koło Żywego Różańca, wszystkich Parafian, gości, którym na sercu leży dobro Rzeczypospolitej,  na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny, 11 listopada w niedzielę o godz. 11.30. Niech nasza modlitwa, będzie wyrazem jedności wszystkich Polaków i troski o dobro Ojczyzny, której losy zależą przede wszystkim od Bożej Opatrzności.
Po mszy świętej, odbędzie się koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu naszego Parafialnego Chóru i p. Weroniki Kobylnik pod kierownictwem Mariana Kobylnika – organisty; następnie udamy się w przemarszu do grobu powstańca - przy wtórze pieśni legionowej w wykonaniu naszej Orkiestry. Na cmentarzu odbędzie się Apel pamięci i modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny. Po zakończonych uroczystościach na cmentarzu zapraszamy także na muzyczne widowisko patriotyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Gorzkowice, które odbędzie się w Sali gimnastycznej przy Gimnazjum o godz. 14:00.
Zachęcamy, do wywieszenia flag narodowych na swoich posesjach i noszenia kotylionów.