Wtorek w oktawie Wielkanocy

Wojciecha, Jerzego

„Diabeł ucieka przed prawdziwą radością.”
św. Filip Neri

Dz 2, 36-41
J 20, 11-18

11 listopad 2018
100 rocznica odzyskania niepodległości

Dziś przeżywaliśmy jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody, oparte były na uroczystości z dnia 27 października 1918 roku, którą przeżywali nasi przodkowie.

Dziś przeżywaliśmy jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody, oparte były na uroczystości z dnia 27 października 1918 roku, którą przeżywali nasi przodkowie.

"Dnia 27 X 1918 r., parafia tutejsza święci chwilę sercu każdego syna ojczyzny, chwilę wzlotu nad ziemią polską orła białego (...) Po odprawionym w tym dniu nabożeństwie, z odpowiednim kazaniem miejscowego wikariusza ks. Tomasza Migasiewicza (...), odśpiewaniu Te Deum, wyrusza liczny pochód na czele z chorągwią narodową przy śpiewie "Boże coś Polskę" i dźwiękach orkiestry Mierzyńskiej, kieruje się na miejscowy cmentarz grzebalny do grobu oficera naszych wojsk polskich. Tam przemawia ks. Migasiewicz (...)" . - z Kroniki parafialnej.

Na uwagę zasługuje także ten fakt: "(...) Po nabożeństwie wyruszył pochód, a na zakończenie uroczystości i upamiętnieniu chwili wskrzeszenia ojczyzny w skwerku przed kościołem po stosownych przemówieniach (...) posadzono "lipę wolności" ". - z kroniki parafialnej, 3 V 1919r.

Galeria -  100 Rocznica Odzyskania Niepodległości