Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

25 listopada 2018

25.11.2018r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHYSTUSA

– przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada w piątek święto św. Andrzeja Apostoła. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji górników. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie osoby związane z górnictwem i ich rodziny. Mile widziane jest, aby górnicy pokazali się w strojach galowych. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz.7.00 spotkanie z Żywym Różańcem.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent.  Wraz z nim w dni powszednie  będziemy odprawiać uroczyste Msze o Matce Bożej zwane RORATAMI. Rano o godzinie 7.00 będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci będą dostawać specjalne obrazki. Już dzisiaj wszystkich na roraty serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą już roznoszone przez pana Organistę i pana Kościelnego opłatki na wigilię Bożego Narodzenie w następującej kolejności:

Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów, ul. Leśna
Wtorek: Sobaków, oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków, Borzęcin i Kolonia Kotków
Środa: Sobakówek, Czerno oraz Szczukocice
Czwartek: Gorzkowiczki ,Józefina oraz  Plucice
Piątek: Gorzkowiczki ciąg dalszy, Szczepanowice oraz Kolonia Plucice
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów oraz Bujniczki

W przypadku pogrzebu roznoszenie opłatków będzie zawieszone na dwie godziny. Prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Jest to wyraz łączności i wdzięczności wobec parafii.

Zapraszamy parafię do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory, komputery/.Sprzęt zbieramy do 4 grudnia /wtorek/pod tarasem przy plebanii. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej W Afryce.