5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

03 lutego 2019

03.02.2019r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- we wtorek -wspomnienie  św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
- w środę - wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy,.

PRZYPOMINAMY – w poniedziałek po przyszłej niedzieli to jest 11 lutego przypada XXVII Światowy Dzień Chorego. Wypada wtedy liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, miejsca pielgrzymek wielkiej liczby chorych. W związku z tym za tydzień zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych inicjowanych przez ruch dobroczynny „Betel”.

W związku z dniem chorego chcemy też prosić parafian, aby zadbali o swoich chorych domowników pod względem duchowym. Chodzi o to, aby zaprosić księdza do chorego z sakramentami świętymi. Trzeba to uczynić, kiedy jest poważna choroba czy chorego czeka operacja. Zdarza się u nas spora liczba zgonów osób nie zaopatrzonych sakramentami św. Nie bójmy się księdza i sakramentów; wezwane księdza do chorego nie oznacza śmierci chorego, ale ma być mu mocą i siłą do znoszenia choroby i cierpienia.