Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

09 lutego 2019

10.02.2019r. - V NIEDZIELA ZWYŁA

– jak było zapowiadane przed tygodniem, dzisiaj pod kościołami naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar pieniężnych przeznaczonych  na stowarzyszenie BETEL. Zajmuje się ono osobami niepełnosprawnymi i  sierotami społecznymi. Bóg zapłać za wszystkie wasze ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie N.M.P. z Lourdes zarazem  Światowy Dzień Chorego. W Modlitwie Powszechnej uwzględnimy wezwanie za chorych i służbę zdrowia.
- w czwartek-  święto liturgiczne św. Cyryla i Metodego patronów Europy,
- w  piątek miesięczny dzień Miłosierdzia Bożego; wieczorem odprawimy Mszę o Miłosierdziu Bożym- Mszę zbiorową za zmarłych z koronką do Bożego miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży. Pamiętajmy, że ten tak upragniony odpoczynek będzie miał pełny, chrześcijański wymiar, gdy spełnimy swoje religijne obowiązki. Pamiętajmy zwłaszcza o świętowaniu niedzieli – o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej.