5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

17 lutego 2019

17.02.2019r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w piątek święto katedry św. Piotra,
- w sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika .

PRZYPOMINAMY – zachęcamy Parafian do zakupu jubileuszowego biuletynu pielgrzyma, opracowanego przez ks. Emila Kałużę i Magdalenę Łuczak, w którym opisany jest rys historyczny gorzkowickich pielgrzymek. Egzemplarz do nabycia w zakrystii i w kancelarii w cenie 20 zł. Z góry także składamy podziękowania dla osób które udostępniły na potrzeby biuletynu fotografie, które można już odebrać w kancelarii.

Trwa karnawał. Czy jednak w tym czasie nie zapominamy o Bogu, o naszych religijnych obowiązkach? Czy nie zwalniamy się zbyt łatwo po sobotniej zabawie z uczestnictwa w niedzielę we Mszy św.? Postawienie sobie takich i podobnych pytań może pomóc nam w przywracaniu należnych proporcji w  życiu jednostkowym jak i rodzinnym i społecznym.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – w Gorzkowicach  będzie przeprowadzony kurs języka angielskiego. Jest on współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Ale dane podane na plakacie wywieszonym przed kościołem są już nieaktualne bowiem jest już komplet chętnych. Gdyby były jeszcze możliwości, na przykład przez stworzenie dodatkowej grupy, to powiadomimy parafian.