5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

24 lutego 2019

24.02.2019r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W każdy z tych dni odprawimy przypisane im nabożeństwo. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi na rannej Mszy  oraz popołudniu od godziny 16.00. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami nie w piątek a w sobotę od godziny 9.00.

W najbliższy czwartek minie dokładnie sześć lat jak papież Benedykt XVI zakończył swój pontyfikat. W modlitwie powszechnej weźmiemy stosowne wezwanie, aby Benedykt XVI cieszył się zawsze błogosławieństwem Boga i życzliwością ludzi, a zasiane przez niego ziarno słowa wydawało owoce w życiu wszystkich wierzących.

W piątek przypada też Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Żołnierze powojennego podziemia antykomunistycznego stanowią część polskiego martyrologium. Zostali zamordowani jako katolicy za wiarę świętą a jako Polacy za niepodległą Polskę. W modlitwie powszechnej też będzie w tym dniu stosowne wezwane za tych  którzy mieli odwagę oddać swe życie za Ojczyznę.

W najbliższą sobotę o godz. 9.30 próba scholki. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: godz.10.30 klasy III gimnazjum, godz.11.30 klasy VIII.

Spotkanie Żywego różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.7.00