Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

08 grudnia 2012

09.12.2012r. - II NIEDZIELA ADWENTU

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”

DZISIAJ – w całej Polsce obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Jest on bardzo biedny. Przyjdziemy też  temu Kościołowi z pomocą materialną przez ofiarę pieniężną do puszek po Mszach świętych.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek po Roratach w kościele ok. godz. 17.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy. W czwartek po Roratach wieczornych odbędzie się grudniowe spotkanie Kręgu Biblijnego. W nadchodzącym tygodniu będą roznoszone opłatki na Boże Narodzenie według następującej kolejności:

Poniedziałek – ul.1000-lecia, ul. Piotrkowska,
Wtorek – ul.3 Maja, Niska, Wysoka oraz Galla Anonima i Władysława Łokietka,
Środa – ul. Warszawska, Łąkowa, Słowackiego Szkolna, Kwiatowa, Nowa, Ogrodowa oraz ul. Kazimierza Wielkiego i Królowej Jadwigi,
Czwartek – ul. Częstochowska oraz ul. Bolesława Chrobrego,
Piątek – ul. Rynek, Żabia, Cmentarna, Polna oraz ul. Zygmunta Starego, Jana Kazimierza i św. Wojciecha,
Sobota – Bujnice, Kolonia Bujnice, Bujnice Kombinat, Bujnice Blok oraz ul. Mieszka I i Bolesława Krzywoustego.

PRZYPOMINAMY – z powodu mrozów ogrzewamy nasz kościół na niedziele i święta. Ale prosimy wszystkich parafian, aby wchodząc czy wychodząc z kościoła zawsze zamykali za sobą drzwi kościoła. Informujemy parafian, że zdążyliśmy przed atakiem zimy zabezpieczyć materiał budowlany oraz mury budowanej kaplicy cmentarnej. Od dziś rozprowadzamy świece w ramach akcji Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małą świecę wynosi 5zł., a za dużą 12 zł. Młodzież z parafialnego oddziału CARITAS  będzie też pod chórem rozprowadzać inne gadżety na Boże Narodzenie. Uzyskane fundusze przeznaczone będą na pomoc spalonej szkole.
Prosimy też parafian o zbiórkę niepsującej się żywności, słodyczy i środków chemicznych ponieważ chcemy zrobić paczki dla najuboższych w naszej wspólnocie. Byłaby to nasza pomoc, odruch dobroci na zbliżające się Święta. Dary te prosimy składać za tydzień do koszy które będą wystawione w kruchcie kościoła  lub w kancelarii w ciągu tygodnia.

Pomagam - Caritas