Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

03 marca 2019

03.03.2019r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– mamy już ostatnią niedzielę karnawału. Od najbliższej środy zacznie się tegoroczny Wielki Post. Wielki Post nie jest okresem zabaw i dozwolonych kiedy indziej rozrywek czy radości. Wręcz przeciwnie; jest to czas pokuty i rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach pasyjnych. Dzisiaj też rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym czasie będziemy Boga przepraszać za grzechy pijaństwa, modlić się o łaskę nawrócenia dla uzależnionych od alkoholu oraz błagać Boga o łaskę trzeźwości. Alkoholizm jest  straszną plagą społeczną!

W TYGODNIU – przypada środa popielcowa. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym w godzinach: 7.00, 9.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach przyjmiemy na nasze głowy popiół. Przyjdźmy wtedy licznie do kościoła, mimo iż jest to normalny dzień pracy i nauki. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Nie spożywamy mięsa oraz ograniczamy ilość spożywanego pokarmu. Post ścisły obowiązuje wszystkich katolików od 18 do 60 roku życia. Taki sam post obowiązuje w Wielki Piątek. Natomiast we wszystkie piątki w ciągu roku, obowiązuje katolików od 14 roku życia powstrzymywanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Przyuczajmy już jednak do wspomnianej wstrzemięźliwości młodsze dzieci.

Tradycyjne nabożeństwa pasyjne będziemy odprawiać w następującym porządku:
DROGA KRZYŻOWA – piątki Wielkiego Postu:
godz. 16.00 – z rozważaniem dla dzieci
godz. 17.30 – z rozważaniem dla dorosłych
GORZKIE ŻALE – niedziele Wielkiego Postu – godz. 17.00
Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W sobotę  o godz.10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII SP. Przypominamy, że w zakrystii oraz kancelarii można nabyć pozycję książkową o gorzkowickich pielgrzymkach, wydaną na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w cenie 20 zł.