Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

10 marca 2019

10.03.2019r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”

DZISIAJ – od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17 .00 odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post przed niedzielną, popołudniową Mszą świętą.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo.

Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu. O godz. 16.00 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych.

W TYGODNIU – w środę wieczorem zapraszamy na nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  a także szósta rocznica wyboru Kard. Jorge Mario Bergoglio  na papieża Franciszka. We Mszy w tym dniu w modlitwie powszechnej okolicznościowe wezwanie  po Komunii św. hymn „Ciebie Boga”. W piątek wieczorem odprawimy mszę św. zbiorową  do Miłosierdzia Bożego.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom/Dzieło pomocy Ad Gentes/.

Skończył się karnawał. Niech czas Wielkiego Postu, który nastał, będzie przez nas ludzi wierzących należycie uszanowany. Niewiele potrzeba, aby zakłócić powagę tego świętego czasu. Imieniny, urodziny czy zabawa urządzona w tym czasie. Miejmy oczy otwarte. Tego się nie da pogodzić z wielkopostnym umartwieniem i rozpamiętywaniem Męki Jezusa. To jest obce naszej religijności i duchowi chrześcijańskiemu.

Przypominamy , że w kancelarii do odbioru zdjęcia, które zostały dostarczone na potrzeby biuletynu. Zachęcamy również do nabywania tego biuletynu pielgrzyma w cenie 20 zł. w zakrystii lub kancelarii.