5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

28 kwietnia 2019

28.04.2019r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA

– niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem księdza odprawimy Godzinę Miłosierdzia; odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj, dobroczynna, kościelna organizacja CARITAS zbiera po Mszach ofiary do puszek na swoją statutową działalność. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

W TYGODNIU – poniedziałek w liturgii wypada przeniesiona z otawy Wielkanocy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W środę rozpoczyna się miesiąc maj i nabożeństwa majowe które będziemy odprawiać po mszy wieczornej.

W piątek 3 Maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu odprawimy Msze św. w porządku następującym: godz. 7.00, 9.00,11.30 i 17.00. Suma będzie sprawowana za Ojczyznę i strażaków. Po sumie nasi strażacy przeprowadzą zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na zakup nowego sztandaru dla OSP w Gorzkowicach. Wesprzyjmy ten szczytny cel.

Wywieśmy na 2 i 3 maja flagi narodowe na naszych posesjach.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Okazja do spowiedzi w piątek  3 maja na wszystkich Mszach świętych. Do stałych chorych nie pojedziemy w piątek ale w sobotę o godzinie 9.

PRZYPOMINAMY – prosimy o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur a także o śpiewanie przy nich w maju litanii do Matki Bożej.