Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

23 czerwca 2019

23.06.2019r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro przypada Uroczystość Narodzenia  św. Jana Chrzciciela. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych Janów i Janiny. Można ich zgłaszać  dziś w zakrystii, jutro w kancelarii i do ostatniej chwili składając dobrowolną ofiarę.

W czwartek o godz. 18.00 będzie zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. W tym dniu odprawimy Msze święte według porządku następującego: godz. 7.00, 9.00 i 18.00.Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 18.00zapraszamy asystę procesyjną strażaków i dziewczęta do sypania kwiatków. Na tej Mszy naszej młodzieży udzieli sakramentu bierzmowania ks. bp Antoni Długosz. W związku z bierzmowaniem – w czwartek od godz. 16.00 będzie spowiedź bierzmowanych i świadków bierzmowania a potem próba liturgii sakramentu bierzmowania. Obchody odpustu zakończymy sumą w przyszłą niedzielę. Po sumie urządzimy ostatnią procesję eucharystyczną.

W sobotę najbliższą przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Odprawimy w tym dniu Mszę święte w godzinach: 7.00, 9.00 i 18.00.

PRZYPOMINAMY – gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszej parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę, która wyrusza 13 lipca. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii i nie odkładanie zapisu na ostatnią chwilę. Prosimy o szykowanie wozów pielgrzymkowych.

Wpisowe 20 zł./ każda kolejna osoba ze stałych mieszkańców domu jednorodzinnego płaci 10 zł./.

Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity nasi księża wikariusze przechodzą na inne placówki. Dziękujemy im za pracę i wszelką posługę w naszej parafii. Nowych księży powitamy za tydzień.