Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

30 czerwca 2019

30.06.2019r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dzisiejszej niedzieli nie odprawiamy przez całe wakacje Mszy świętej niedzielnej o godzinie 10.30.

Witamy dziś serdecznie nowych wikariuszy naszej parafii. Są to : ks. Krzysztof Juszyński, przybywa do nas z Częstochowy i ks. Dawid Kowalewski, przybywa do nas z parafii Panki. Sprowadzi się do parafii w dniu jutrzejszym. Życzymy im owocnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę święto św. Tomasza Apostoła,
- w sobotę wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce.

Ponad to w tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca lipca. W każdy ten dzień odprawimy stosowne nabożeństwo. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi dla chętnych rano oraz popołudniu od godziny 17.30. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami od godziny 9.00.

PRZYPOMINAMY – przypominamy o zbliżającej się pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Wyruszymy  w dniu 13 lipca w sobotę. Prosimy o zapisywanie się.

Przebywającym na wakacjach i urlopach życzmy udanego odpoczynku. Przypominamy o obowiązku Mszy św. niedzielnej niezależnie czy jesteśmy w domu czy na wyjeździe.