Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

04 sierpnia 2019

04.08.2019r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada pierwsza niedziela sierpnia. Jest to miesiąc wielu ważnych rocznic - powstania warszawskiego, cudu nad Wisłą, solidarnościowego zrywu narodu a także miesiąc największych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Z tego powodu jest sierpień z postanowienia biskupów polskich miesiącem trzeźwości i abstynencji. Przejmijmy się tym apelem.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzący tygodniu przypada :
- we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego, dodatkowa Msza św. o godz.9.00,dzień odpustu w parafii Ręczno,
- w czwartek wspomnienie św. Dominika prezbitera,
- w piątek święto św.Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy,
- w sobotę święto św.Wawrzyńca,  diakona i męczennika.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę 11 sierpnia podejmiemy  jak co roku zupą z chlebem na południowym posiłku pieszych pielgrzymów  z Łowicza. Prosimy o przygotowanie tej zupy: Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach – 100 litrów zupy, Bujniczki i Szczukocice po 50 litrów zupy z chlebem. Pielgrzymi planują dojść do Gorzkowic ok . godziny 14.15.

Trwają żniwa ale pora już planować dożynki które w naszej parafii będą obchodzone za trzy tygodnie 25 sierpnia. Prosimy aby w tym roku dożynkom przewodzili i wybrali starostów rolnicy sołectwa Sobaków.