Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

11 sierpnia 2019

11.08.2019r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ –
wdniu   dzisiejszym przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka  z Łowicza na Jasną Górę. Duchownych z pielgrzymki  podejmiemy obiadem  na naszej plebani. Pozostałych pielgrzymów podejmiemy zupą z chlebem przy Szkole Podstawowej i na ogrodzie plebańskim.

W  TYGODNIU – w  czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny. W kościele parafialnym odprawimy w tym dniu Msze święte w godzinach: 7:00, 9:00 ,11.30 i 17.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Sumę odprawimy za Ojczyznę oraz za poległych w jej obronie żołnierzy. W tym dniu przypada Dzień Wojska Polskiego – rocznica słynnej bitwy Warszawskiej z 1920 r . Parafia i wójt Gminy zaprasza na tę uroczystość wszystkich kombatantów oraz poczty sztandarowe z terenu całej gminy.

Ponadto w kalendarzu liturgicznym w środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, a w sobotę wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

Najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu jest poświęcony kultowi Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18:00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Od soboty będziemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie na Mszy popołudniowej. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela, kiedy to nowenna będzie na sumie. /Patrz : Agenda częstochowska/.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie na sumie obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. Gospodarzami tegorocznych dożynek będzie sołectwo Sobaków. Sołectwo wybierze sobie starostów dożynek. Poszczególne wsie prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych.