Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

15 grudnia 2012

16.12.2012r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Prostujcie drogę Pańską”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym na zarządzenie Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego po Mszy głównej czyli po sumie odśpiewamy suplikacje i odmówmy Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu N.M.P jak ekspiację za znieważenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przed tygodniem. Dziś też przeprowadzamy w kościele zbiórkę darów: żywności, słodyczy i środków chemicznych z których chcemy zrobić dla najuboższych z parafii paczki jako nasz dar na święta Bożego Narodzenia. Dary te składamy do koszów ustawionych pod chórem.

W  TYGODNIU – w najbliższy piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę zbiorową do Miłosierdzia Bożego połączoną z nowenną i odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 będzie gruntowne sprzątanie naszego parafialnego kościoła przed Bożym Narodzeniem. Prosimy o przyjście z przyborami do sprzątania rodziców klasy II „a”. Pozostali rodzice dzieci z klas II „b” i II „c” przygotowujących się do I Komunii Św. będą sprzątać kościół na wiosnę.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS, pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć pod chórem po Mszach świętych, w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy , że wszystkie powinny się rozejść. Nietaktem z naszej strony byłoby to. gdybyśmy zwrócili niesprzedane świece do Caritasu. Parafianie z Porosła złożyli na kaplicę cmentarną ofiarę w kwocie 210 zł. Dziękujemy serdecznie zbierającym i ofiarodawcom.