Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

18 sierpnia 2019

18.08.2019r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

– kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dziś nowenna będzie na sumie. Przez pozostałe dni podczas Mszy św. wieczornej.

Bardzo gorąco dziękujemy za podjęcie w zeszłą niedzielę południowym posiłkiem pieszych pielgrzymów z Łowicza. Podziękowanie to kierujemy do Dyrekcji i pracowników miejscowej Szkoły Podstawowej oraz do wsi: Bujniczki i Szczukocice. Niech Bóg Wam błogosławi za wasz trud wobec pielgrzymów.

W TYGODNIU –w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła,
- w środę wspomnienie św. Piusa X papieża,
- w czwartek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej,
- w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę n sumie odprawimy Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Będą to nasze parafialne dożynki. Delegacje z poszczególnych wsi i sołectw z wieńcami żniwnymi i chlebami proszone są o przybycie pod kościół na kilka minut przed sumą. Zaczniemy dożynki korowodem żniwnym wokół kościoła. Po sumie będzie mały poczęstunek na ogrodzie plebańskim. Prosimy o pomoc w jego przygotowaniu Stowarzyszenie RAZEM DLA GORZKOWIC. Prosimy Stowarzyszenie o wypożyczenie namiotu.