Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

01 września 2019

01.09.2019r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszych dożynkach parafialnych. Szczególnie dziękujemy sołectwu Sobaków.

Od dziś wznawiamy po wakacjach odprawianie w każdą niedzielę Mszy św. o godzinie 10.15.

W TYGODNIU – jutro o godz. 8.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie powinni na początku nowego roku szkolnego przystąpić do spowiedzi św. Okazja do niej będzie jutro na Mszy św., w czwartek od godz. 17.00 dla młodzieży, a w piątek od godz. 17.00 dla dzieci.

Czwartek, piątek i sobota w tym tygodniu są pierwszymi w miesiącu wrześniu. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy z sakramentami od godz. 9.00. Msza popołudniowa w piątek będzie Mszą zbiorową za zmarłych w miesiącu sierpniu.

Ponadto w tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego - papieża i doktora Kościoła.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę 8 września przypada święto Narodzenia Matki Bożej, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej siewnej. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziarna do siewu.

W przyszłą niedzielę w związku z wizytacją biskupią w Bęczkowicach na której jesteśmy zobowiązani być obecni, Msza św. w Kotkowie będzie o godzinę później, to jest o godz. 15.00.